Fahrettin Usta Ütülü Balaban Kebap

1965'ten bu yana gelenekten geleceğe eşsiz balaban kebap lezzeti

Tarihçemiz

Kendine özgü pişirme tekniği ile ütülü balaban kebabın mucidi Fahrettin Usta’mız bir asırı devirdiği lezzet yolculuğunda sizleri damaklarınızı şenlendirmeye davet ediyor.

1965 yılında Fahrettin Usta’mız ustasının yanında ızgaracı olarak başladığı lezzet serüveni günümüze kadar devam etmektedir. Et ve köfteleri daha iyi pişirebilmek için eşinin kömür ütüsünü kullanarak kendine özgü pişirme yöntemini bulan Fahrettin Usta’mız Ütülü Balaban Kebabı‘nın mucidi olmuştur.

Kendimize özel marine sosumuzda dinlendirilen et şişler ve kendi özel tarifimiz ile hazırladığımız köftelerimiz ütülü pişirme ile suyu içinde kalarak yumuşacık bir kıvama gelmektedir. Kemik ve et suyuna bandırılan çıtır pidelerin üzerine ister sade isterseniz de yoğurtlu sosu ile tüketebilirsiniz. Kendimize özel yöresel tereyağı ile son dokunuş efsane lezzeti tamamlamaktadır.

1965’ten bu yana aynı yerde esnaf lokantası olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz. Yerli ve yabancı bir çok konuğumuzu ağırlamaya devam etmekteyiz. Birçok gurme ustalarını misafir ettik. Tüm malzemelerimiz özenle seçtiğimiz için bu tadı bir daha isteyeceksiniz. Yan garnitür ürünlerimizi de köy pazarından günlük olarak getirilmektedir.

Eskişehir’imizin bu lezzetini meşhur balaban kebabının gerçek adresi Fahrettin Usta’ya sizleri bekliyoruz.